Stavební chemie a nátěry

Silikony, silikonové tmely a polyuretany

 

Těsnicí acetátový tmel k vyplnění dilatačních spár mezi obklady a dlažbami

v interiéru i exteriéru

 

 

 

 


Spárovací hmoty a silikonové tmely Baumacol od Baumitu 

 

Baumit Baumacol PremiumFuge

Baumit Baumacol PremiumFuge práškovitá, voděodolná, mrazuvzdorná spárovací hmota pro keramické obklady, mozaiky a dlažby s tloušťkou spáry 2–7 mm

Baumit Baumacol PremiumFuge je práškovitá, voděodolná, mrazuvzdorná spárovací hmota pro keramické obklady, mozaiky a dlažby s tloušťkou spáry 2–7 mm. Neškodná při styku s potravinami, vhodná pro použití v exteriéru i interiéru.
balení: kbelík 2kg, 5kg
spotřeba: cca 0,5–0,9 kg/m2

 

 

 

Baumit Baumacol Silikon Trvale pružný silikonový těsnicí tmel do exteriéru i interiéru

Baumit Baumacol Silikon

Trvale pružný silikonový těsnicí tmel do exteriéru i interiéru (sanitární užití). Odolný proti UV-záření, napadení plísněmi a bakteriím.
balení: kartuše 310 ml
spotřeba: cca 1 kartuše/10 bm při šířce spáry 5 mm


Vzorník Baumit Baumacol spárovacích hmot a silikonových tmelů 2012

 

 

 


 

Ceresit CE 40 Aquastatic Flexibilní spárovací hmota

s hydrofobním efektem

 

Různé barvy spárovacích hmot a silikonů.

 


 

Základní a penetrační nátěry

 

Základní nátěr pro ošetření nasákavých i nenasákavých podkladů

před lepením obkladových materiálů,

nanesením povrchových vrstev a vyrovnávacích hmot

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Tekutá Lepenka

 

Pro hydroizolace zděných, betonových, železobetonových konstrukcí, lehčených betonů, na potěry, mazaniny, omítky, zdicí materiály z pálených cihel, desky CETRIS a sádrokartonové konstrukce. Trvale pružná dvousložková hydroizolační těsnicí hmota na bázi polymercementové suspenze, vhodná pod dlažby balkónů, teras a lodžií. Určena na hydroizolace pod obklady a dlažbu v koupelnách, bazénech nebo vodních nádržích. Pro zvýšení účinnosti se vkládají do rohů, koutů a dilatačních spár těsnicí pásy a průchody. Jedno balení obsahuje sypkou a tekutou složku. Odolává tlakové vodě. Díky extrémně vysoké přilnavosti k podkladům je vhodná i k antikorozním nátěrům ocelových konstrukcí. Dle účelu použití, způsobu nanášení a savosti podkladu možno do směsi přidat 10 až 15% vody. Druhou vrstvu je možné nanést po cca 24 hodinách. Doba zpracovatelnosti je okolo 4 hodin.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Asfaltový penetrační lak

 

je elastická bitumenová hmota mírně modifikovaná syntetickým kaučukem, obsahuje chemické přísady umožňující hlubokou penetraci a použití u mírně vlhkých podkladů. Tento penetrační povlak je schopen nivelovat mikrotrhliny v podkladu. Nátěr je odolný vůči vodě, slabým kyselinám a zásadám.